програма 2015

ОСНОВНА ПРОГРАМА – МАШИНИ

25 април, събота
електро-контролна зала, НДК

18.00 – 21.00
Студентски пърформанси от фестивала „Шах с пешката“ с участието на артисти от „Изкуство в действие“ и студенти от СУ:
Ася Николова и Калина Миланова – „На Светло“, пърформънс, 5 мин./ Адриана Иванова и Радина Николова – „Машинаакция“, пърформънс, 30 мин. / Янко Андонов – „Дамски калкулатор“, пърформънс, 15 мин./
Мариян Ценов – „Полиморфизъм“, пърформънс, около 25 мин. / Майа Антова – Майотo – „Loop“, пърформънс, 20 мин./ Георги Ямалиев / Иван Ямалиев

21.00 – 21.30
Пърформанси от:
Арх. Филип Битраков (България)
Диана Гомес (България)
Медеа Янкова (България)
Steffi Weismann (Германия)

21.30
Пърформанси от:
Non Grata (EST), Terho Sire (FIN), Antibody Corporation (USA),  Nina Yhared (Mexico), Mathieu Sylvestre (France/Germany), Frederic Krauke (Germany), Xiao Yurong (China), Melodie Duchesne (France/Indonesia)

Саунд/музика от:
22:30 Ultra Fuels (BG) / визия – Izvanredni Bob (Сърбия)
23.30 Backpullver (BG)  / визия от 100йо
00.30 Z3n + guest (BG)

Видео и визия
Арх. Ясен Марков (BG) / Камен Стоянов (BG/AUS) / Вълко Чобанов (BG) / Tрифон Tашев (BG) / Gopakumar R. P. (Индия)
Инсталации
Герги Ружев (BG) / Емилиян Лалев (BG) / Минчо Тодоров (BG) / Янко Велков – Янеца (BG) / Продан Марков (BG) / Жотева и Лиляна Караджова (BG) / Димитър Димов и Лора Азза (BG/FR) / Илияна Кънчева (BG) / Биляна Добрева(BG) / Ивайло Христов (BG) / Здравка Кантарева и Невена Тодорова (BG) / Alek Laslo (BG) / Mery Adam (BG)

 

26 април, неделя
електро-контролна зала, НДК

18.00 – 20.00
Студентски пърформанси от фестивала „Шах с пешката“ с участието на – артисти от „Изкуство в действие“ и студенти от СУ:
Адриана Иванова и Радина Николова – „Машинаакция“ – акция / през целия ден
Калина Миланова и Янко Андонов – „Безформени“ /пърформънс, 6 мин./ Янко Андонов – „Детето без гняв и черния човек“ /пърформънс, 12 мин./ Десислава Стоянова и Боян Аврамов – „Organique/Mécanique“ /пърформънс, 15 мин./ Александра Орешкова – „Огледална реалност“ /пърформънс, 15 мин./ Юлия Лазаркова, Елисавета Въчева, Катерина Бояджиева, Елена Недялкова – „Цензурирай това“ /пърформънс, 8 мин./
Орлин Дворянов

20.00
Пърформанси от:
Богдан Александров – video live streaming от Велико Търново/Габрово
Silvia Amancei and Bogdan Armanu (Румъния); Кома Луденс (България)
Non Grata Group (Estonia), с участието на Adam Rose (САЩ), Amber Tonelle Lee (САЩ), Nina Yhared (Мексико), Mathieu Sylvestre (Германия), Xiao Yurong (Китай), Mélodie Duchesne (Франция/Индонезия), Anonymous Boh (Естония);

Саунд/ музика от:
22.30 trakk (BG)
23.00 *Ad usum delphini (BG)
00.00 mondual (TR)

Видео и визия
Арх. Ясен Марков (BG) / Камен Стоянов (BG/AUS) / Вълко Чобанов (BG) / Tрифон Tашев (BG) / Gopakumar R. P. (Индия)
Инсталации
Герги Ружев (BG) / Емилиян Лалев (BG) / Минчо Тодоров (BG) / Янко Велков – Янец (BG) / Продан Марков (BG) / Жотева и Лиляна Караджова (BG) / Димитър Димов и Лора Азза (BG/FR) / Илияна Кънчева (BG) / Биляна Добрева (BG) / Ивайло Христов (BG) / Здравка Кантарева и Невена Тодорова (BG) / Alek Laslo (BG) / Mery Adam (BG)

 

ПРОГРАМА Пловдив

29 април, сряда

 

18.00 Лекция/презентация за София Ъндърграунд и пърформанс арт в България – представена от Продан Марков, в Галерийно пространство на eXAF (бул. „Руски“ №89)

19:15 – Silvia Amancei and Bogdan Armanu (RO) – на р. Марица – https://goo.gl/maps/A6OWr

 

30 април, четвъртък

 

през деня артистични интервенции, по улиците на града  – с участието на Non Grata (Естония)

 

16.00 – 21.00ч. / в Кино Космос:  „без програма

Non Grata (EST)
Terho Sire (FIN)
Antibody Corporation (USA)
Nina Yhared (Mexico)
Mathieu Sylvestre (France)
Xiao Yurong (China)
Melodie Duchesne (France/Indonesia)

Янко Велков – Янец (BG)

Super Godzilla (BG)

Anonymous Boh (EST)

Арх. Ясен Марков (BG)

 

след 21.30 / в Галерийно пространство на eXAF (бул. „Руски“ №89)

парти: music sounding like machines / machines sounding like music
+ представяне на дебютния албум на mondual (TR)
визуална среда:
„GameOver“ (изложба на Венера Смиленова и Мария Малинова) – финисаж

 

ПОСТ ПРОГРАМА

1 май, петък
София / в the Fridge/Хaspel

18:30 Faroun Raschid Blowing, интерактивна инсталация на Добромир Иван
19.00 Церемония по връчване на Железен орден за съвтременно изкуство с прожекция
20.00 Машинното несъзнавано у Феликс Гатари, лекция на Станимир Панайотов

Музика и танци:
22.00 Трохи (BG)
23.00 Yves O (BG)

 

2 май, събота

staff парти в LOMO