Програма 2016

img018_final_web_smИзображение: Nencho Balcansky за Sofia Underground.

 

Higher Ground

 

19 април
18:00 @ НГ / Софийски Арсенал – Музей за съвременно изкуство
Orlin Dvoryanov & Maya Antova-Mayoto (BG) – lecture-performance
Arch. Iassen Markov & Divine Design (BG/DE) – “Über–Чушкопек”,
lecture-performance
Nellie Borisova (BG) – “Your/Self”, interactive installation
Andrey Hinkov (BG) – “Inner Conflicts”, paintings

 

20 април
19:00 @ Център за култура и дебат Червената къща
SU Files – photo & video documentation from previous editions of the festival
interference (IT) – artist talk & interactive performance & party

 

21 април
17:00 @ Национален музей Земята и хората
Olia Sosnovskaya (BY) - “Why is The Centre of Europe So Hard to Pinpoint”,
a performance and a guided tour – задължителна резервация на book @ sofiaunderground.com

 

 

Underground

 

22 април
19:00 @ Електро-контролна зала, Национален дворец на културата
Prodan Markov (BG/DE) – “Opening Speech”, streaming performance
Iren Petrova & Violina Ivanova (BG), theatre performance
Veronika Prejdarova (BG) – “101 souls”, group performance
Marian Tzenov & gang (BG) – “Delete Again, Mr Jack”,
collaborative experimental performance
Krasimir Ivanov (BG) – “Space Narratives”
Georgi Yamaliev feat. Nino Gomez (BG) – “The Dream of the Nymph”
The 13th Chair (BG/NL) – “Controversial Frames”, installation & butoh performance
Sara French (IE) – “Corpus Callosum”
Lea Pischke (DE/FR/UK) – „Spectral Schematics“, dance performance
Janine Eisenächer (DE) – “Eat Your Enemy #4 – I Don’t Want to Want”
Frances Kay (UK) – “Sorry”
Geeske Jansen (DE) – self exhibiting process
Ronald Bal (NL) – “Pulse | Bending Senses, Beyond the Self”, interactive performance
interference (IT) – open jam session

 

23 април
17:00 @ Електро-контролна зала, Национален дворец на културата
Ivan Yamaliev (BG) – “trAperception”, process
Geeske Janßen (DE) – self exhibiting process
Rositsa Getsova (BG) – “Nothing To Lose” , multimedia performance
Yvonne Costa & Diogo Maia (FR | PT) - “The Natural Guillotine”, poetry performance
Desislava Tsoneva-Chumma & Olga Yocheva (BG/DE) – “Healing Prophylactics”,
multimedia performance & happening
Yanko Andonov (BG) – “The Background”
Arch. Philip Bitrakov (BG)
Hilda Kahra (SE/FI)
Marcel Sparmann (DE) – “The unspoken between feet and head – in conversation with…”
Daniela Marcozzi (IT/DE) – “RIGHT ON!”, theatre performance
france rose & Helle Grøndahl – Art[]Gender[]Art (US/NO) – “Done/Undone”
Lia Ikkos & Daniel Hernandez (UK) – „Augenlust“, Opera Viscera performance
Luthien (VE) – live visuals
kek (TR) – live visuals
YvesO (BG) – audio-visual performance
RoboKnob (BG) – audio performance
Jacek Sienkiewicz (PL) – live/DJ set

 

22 + 23 април
@ Electro-Control Hall, National Palace of Culture

Инсталации:
Ilina Konsulova (BG) – “I Wanna Marry Someone Who’s Married Already”
Мartin Penev (BG) – “A Common Claim”
Radoslav Maglov (BG) – “No Sigh” & “Peculiarity Detection”

Видео:
Andreas Mares (АТ)- “Those Dying Then”
Daliah Zipper (DE) – “On Seeing / Über Sehen”, video observation
Fabiano Mixo (BR/DE) “Woman Without Мandolin”, video art
Mira Jankova“Patterns”, animation
Natasa Prljevic & Joshua Nierodzinski (SR/US)- “Portrait” & “Not a Cloud in the Sky”
Kristin Zlatanova & Petya Mukova (BG) – “Cages”, dance film
Krefer & Matsu (BR) – “Chromatic Study”, performance doc